Na wstępie z Nowym Rokiem życzę Ci wszystkiego pozytywnego, skutecznych infografik i morza kreatywnej obfitości! Przyda się również to najważniejsze czyli zdrowie! W ramach prezentu mogę dorzucić szczyptę zawodowej satysfakcji i projektowego spełnienia, nieograniczonej pomysłowości w lekkim połączeniu z fantazją.

 

Przy takim zestawie Twoja infografika na pewno spowoduje efekt „wow” a może i moment „aha”.

Sylwestra spędziłam w towarzystwie Davida McCandless. Ten dzień a właściwie noc poświęciłam na moją wieloletnią pasję: INFOGRAFIKĘ! Był to mój świadomy wybór. Ze względu na zobowiązania i plany na 2017 stwierdziłam, że poziom mojego wyzwania jest na tyle wysoki, że lepiej zacząć pracę już w sylwestra. Jest również bardzo duża szansa, że nikt inny nie zrobi tego w tym samym czasie.

Do analizy w ten jakże uroczy wieczór miałam album THE VISUAL MISCELLANEUM Davida McCandless. Szampański poranek niewiele zmienił w odbiorze tej książki: jest 1 strona, która mnie zainteresowała merytorycznie. Resztę można traktować jako inspirację. I właśnie dlatego nie lubię kupować książek o infografice. 95% publikacji to albumy zawierające wykaz infografik. Podsumowując pozycję Davida McCandless to jeśli szukasz:

  • Teorii – NIE POLECAM
  • Praktyki – NIE POLECAM
  • Inspiracji – POLECAM

Po tym krótkim doświadczeniu potwierdza się właściwa kategoryzacja działów Kompendium bo właśnie te 3 hasła: teoria, praktyka i inspiracje to najczęściej wybierane zagadnienia przy poszukiwaniu informacji o infografice. Tym samym utwierdziłam się w przekonaniu, że mogłam lepiej wybrać towarzysza na ten ostatni dzień roku.

Oczywiście nie zniechęca mnie to i przebrnę przez wszelkie dostępne publikacje o infografice tak, aby dać Ci informację zwrotną czy warto poświęcać czas i energię na tego typu książki. Ten rok rozpoczynam z misją przefiltrowania infograficznych pozycji i wydzieleniu tych najbardziej wartościowych perełek. Oczywiście wykazałabym się zupełną ignorancją odrzucając tego typu pozycje. Stąd idea z wprowadzeniem klarownych kategorii.

W dziale Kompendium Infografiki, określonym INSPIRACJE znajdzie się rozdział ALBUMY. I tutaj właśnie ta pozycja będzie uplasowana dosyć wysoko. W pozostałych kategoriach traci na znaczeniu. Ciekawe komu wystarczy tyle sił, żeby dotrzymać mi towarzystwa i przedzierać się przez zbiory ambitnych publikacji. Ale spokojnie! Będzie też coś z praktyki i procesu projektowego infografiki. Na pewno dowiesz się tutaj czegoś nowego. Pozostajemy w stałym kontakcie!