4 i 5 listopada 2019 roku odbędzie się konferencja poświęcona wizualizacji informacji INFOVIS w Meksyku. Udział wezmą w niej światowej klasy liderzy wizualizacji danych i infografiki. Wśród liderów takie osobistości jak: Fernando Baptista, Marco Hernandez, Jaime Serra i Pablo Robles.

Kongres INFOVIS poświęcony jest Infografice i Wizualizacji danych skupiając uwagę dziennikarzy i projektantów informacji z całego świata. W trakcie kongresu odbędzie się wiele warsztatów prowadzonych przez praktyków. Warsztaty mają na celu przeszkolenie uczestników jak doszukiwać się historii w danych, jak je analizować i jak szukać sposobów, aby podnieść jakość realizowanych infografik. Uczestnicy dowiedzą się jak przekazywać treści, aby komunikat był jasny do zrozumienia przez odbiorcę. 

Co? Kongres

Gdzie? Meksyk

Kiedy? 4 i 5 listopad 2019 r.

 

W trakcie konferencji są przewidziane warsztaty z liderami. Obecnie nie ma jeszcze dostępnych informacji, z którym liderem będą prowadzone warsztaty. We wcześniejszych edycjach zawsze odbywały się warsztaty z Fernando Baptistą. W trakcie tych warsztatów z uczestnicy rozpoczną od pracy z papierem po to aby wygenerować jak największą ilość pomysłów, które w następnej kolejności zostaną przełożone na wersję cyfrową. Zanim jednak to się stanie zostaną stworzone modele 3D jako rzeźby obiektów, które będą następnie poddane fotografii pod infografiki. Rzeźba 3D może stać się głównym elementem infografiki. Dzięki pracy z modelem można eksperymentować z różnymi formami oświetlenia i różnymi punktami widzenia czy perspektywą. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają materiały i techniki rzeźbiarskie.

 

W ramach warsztatów z Fernando Baptista uczestnicy będą mieli okazję działać z multimediami. Celem warsztatów jest stworzenie prostej animacji poklatkowej z wykorzystaniem zaprojektowanych wcześniej modeli 3D. Uczestnicy nie muszą jednak posiadać umiejętności obsługi programów graficznych. Jedynym warunkuem udziału w warsztatach jest otwartość, ciekawość i chęć eksperymentowania. 

 

AGENDA SPOTKANIA

Agenda konferencji zostanie uzupełniona w najbliższych dniach na stronie organizatora: http://infovis.com.mx

WIĘCEJ INFORMACJI