20 lutego wystartował kolejny moduł szkolenia prowadzonego przez Knight Center for Journalism in the Americas. Dostęp do kursu w wersji online znajduje się tutaj po zalogowaniu. Oczywiście wcześniej należy założyć konto. Jest to kolejny moduł szkolenia online pt. Data Exploration and Storytelling.

Cały kurs według planu powinien zakończyć się 26 lutego jednak czas na dokończenie zagadnień w ramach 6 modułów przedłużono do 6 marca 2017. Nazwa 6 modułu: Putting the Data Story Together. Warto zaznaczyć, że w ramach 6 modułów uzyskujemy również dostęp do kilku rozdziałów książki Alberto Cairo pt. „The truthful art”, która stanowi zbiór praktycznych zasad projektowania informacji i wizualizacji danych.

Podejmowane zagadnienia w module 6:

  • How to decide what to make the central focus of your data story
  • How to include data within a narrative
  • Bottom line is transparency and accuracy
  • How to communicate uncertainty
  • Ethics of data reporting to different audiences

Tutaj dostęp do kursu: http://journalismcourses.org/course/view.php?id=47§ion=7

Aby zapisać się na listę kursantów należy utworzyć konto na stronie Knight Center i postępować według instrukcji. Dokładne informacje znajdują się na ww stronie pod „Click here to register” a potem w sekcji HOW TO REGISTER. Miałam okazję szkolić się już u Alberto Cairo na Data Driven Journalism w 2014 r i zdecydowanie polecam jego osobę. Opis całego kursu znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam kreatywnie,
Anita