Dzisiaj startuje kolejny moduł szkolenia prowadzonego przez Knight Center for Journalism in the Americas. Dostęp do kursu w wersji online znajduje się tutaj. Oczywiście wcześniej należy założyć konto. Jest to kolejny moduł szkolenia online pt. Data Exploration and Storytelling.

Czy to szkolenie będzie miało wpływ na kształt Kompendium Infografiki? Zdecydowanie TAK. Przez szkolenia organizowane przez Knight Center przewija się masa infografików z całego świata. To daje mi możliwość kontaktu z ekspertami zajmującymi się grafiką informacyjną jak i dostęp do ich najświeższych badań i realizacji. To również niesamowita możliwość weryfikacji mojego poziomu wiedzy i dotychczasowych założeń. Należy jednak pamiętać, że ten kurs w większym stopniu porusza zagadnienia wizualizacji danych niż projektowania infografik. W ramach korzyści kursanci otrzymują również darmowy dostęp do wielu programów do wizualizacji danych.

Jakie będą poruszane zagadnienia?

  • Next steps in multivariate analysis, looking at many variables at a time
  • How to combine different datasets
  • What are mediators, confounders, and moderators
  • Ethics of using simple data vs complex data

Już w pierwszych spotkaniach Alberto Cairo przybliża nam metody wybrania właściwej formy graficznej do typu danych, które chcemy zaprezentować. Pierwszym przykładem jest zbiór form graficznych dostępnych na stronie: www.datavizcatalogue.com

Drugim zbiorem inspiracji jest równie ciekawy wykaz form graficznych: Visual-vocabulary.pdf

To tylko kilka z wielu inspiracji, które rekomenduje Alberto Cairo. Polecam zapoznanie się z całym modułem 5. Tutaj dostęp do kursu: http://journalismcourses.org/course/view.php?id=47&section=6

Aby zapisać się na listę kursantów należy utworzyć konto na stronie Knight Center i postępować według instrukcji. Dokładne informacje znajdują się na ww stronie pod „Click here to register” a potem w sekcji HOW TO REGISTER. Miałam okazję szkolić się już u Alberto Cairo na Data Driven Journalism w 2014 r i zdecydowanie polecam. Opis całego kursu znajdziesz tutaj.